Протягом року правозахисні організації звертають увагу людей до проблеми ґендернозумовленого насильства, нагадуючи про різні дати: 8 березня, Міжнародна акція "16 днів проти ґендернозумовленого насильства" та інші. Або висвітлюють жахливі випадки насильства, про які ми дізнаємося з новин, що спричиняють хвилі обурення громадськості та співчуття до постраждалих. Ми хочемо змінити цю практику! Ми закликаємо протидіяти насильству не від випадку до випадку, чи від дати до дати. Ми вимагаємо системної щоденної роботи протягом всього року! Тому ми назвали нашу ініціативу "365 днів проти ґендернозумовленого насильства”!
Ґендернозумовлене насильство - це жахливе явище, яке живиться традиційними суспільними нормами та стереотипами.
Тут чоловік - носій сили, влади та контролю. Людина, котра розв'язує проблеми силою, може захищати свою власність та інтереси, застосовуючи насильство. Жінка - це залежна від інших особа. Вона орієнтована на потреби інших людей, відповідає за їх емоційний та побутовий добробут. Жінка підпорядковується іншим та прикрашає цей світ. Саме такі норми лежать в основі насильства щодо жінок і мають бути зміненими! Саме тому насильство щодо жінок та переважна більшість випадків насильства щодо жінок є ґендернозумовленими. Кожна людина, якщо сама не стала постраждалою від насильства, то знає хоча б одну людину з близького оточення, котра страждає від ґендернозумовленого насильства!
Деякі історії містять опис чи демонстрацію відео чи фото матеріалів, які можуть мати травматизуючий (чи ретравматизуючий) вплив на емоційно-психологічний стан глядачок та глядачів. Тому закликаємо Вас бути чутливими до своїх психологічних потреб під час перегляду історій і відмовитись від перегляду, якщо ви перебуваєте у вразливому психологічному стані!
Сайт створено в рамках проекту «365 днів проти гендернозумовленого насильства», який реалізовує ГО «Центр «Жіночі перспективи» (Львів) за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.