365 днів проти ґендерно зумовленого насильства

365 днів проти ґендерно зумовленого насильства
Протягом року правозахисні організації звертають увагу людей до проблеми ґендернозумовленого насильства, нагадуючи про різні дати: 8 березня, Міжнародна акція "16 днів проти ґендернозумовленого насильства" та інші. Або висвітлюють жахливі випадки насильства, про які ми дізнаємося з новин, що спричиняють хвилі обурення громадськості та співчуття до постраждалих.
Ми хочемо змінити цю практику! Ми закликаємо протидіяти насильству не від випадку до випадку, чи від дати до дати. Ми вимагаємо системної щоденної роботи протягом всього року!
Тому ми назвали нашу ініціативу "365 днів проти ґендернозумовленого насильства”!

Ґендернозумовлене насильство - це жахливе явище, яке живиться традиційними суспільними нормами та стереотипами.

Тут чоловік - носій сили, влади та контролю. Людина, котра розв'язує проблеми силою, може захищати свою власність та інтереси, застосовуючи насильство.
Жінка - це залежна від інших особа. Вона орієнтована на потреби інших людей, відповідає за їх емоційний та побутовий добробут. Жінка підпорядковується іншим та прикрашає цей світ.
Саме такі норми лежать в основі насильства щодо жінок і мають бути зміненими!
Саме тому насильство щодо жінок та переважна більшість випадків насильства щодо жінок є ґендернозумовленими.
Кожна людина, якщо сама не стала постраждалою від насильства, то знає хоча б одну людину з близького оточення, котра страждає від ґендернозумовленого насильства!
Проєкт художниці Марії Казван
Проєкт художниці Тетяни Федяй
Сайт створено в рамках проекту «365 днів проти гендернозумовленого насильства», який реалізовує ГО «Центр «Жіночі перспективи» (Львів) за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.